Menu

Kui oled juba olnud piisavalt kaua võimul, siis kaitseb indulgents Sind kõikjal?

0 Comments

Indulgents ehk patukustutuskiri (ladina keeles indulgentia) oli katoliku kirikus patu ajaliku karistuse andestamine kiriku poolt seatud tingimustel. Indulgents polnud patu enese, vaid sellele järgneva karistuse kustutamine! Keskaegne meeleparanduse sakrament (poenitentia) koosnes kolmest osast: kahetsus (contritio), piht (confessio), millel vabaneti patu süüst, ja patu eest mõistetud karistuse kandmine ehk hüvitus (satisfactio)

 

Kas tänaste võimul olijate või olnute jaoks on see poenitentia nüüd elektrooniline või on see Vaimse Sideme kaudu määratletav? Kas tänases Euroopas annab poenitentia võimalikult suur medalite ja muude külge riputatavate tähiste olemasolu?

 

Ministrid, peaprokurörid ja veel teised kõrgemat võimu omavad isikud on muutunud puutumatuks, mistahes süüst vabanemiseks pole vaja isegi kahetsust, ajakirjanikele edastatakse vaid lühike confessio,  sest valitseb üldine kokkulepe ÕIGE parteilise suunaga inimese on karistuseks olematu satisfactio! 

 

Tavalise kodaniku tegevust nimetatakse suurelt korruptsiooniks! 

 

ÕIGETE tegevuse nimetus on lobistid, (iseenesest mõistetavalt) professionaalsus ja rahva eest hoolitsemine ja me ei tohi ka mitte tagantjärgi teada saada neid võimulolijate „tegemisi“!  

 

ÕIGETEL ei saa keegi mitte midagi kontrollida, sest mitte keegi ei oma võimalust neilt midagi küsida. Eelmise Liidu ajal püüti taolist infot varjata, nüüd aga on hoopis uus stiil – piirdutakse avaliku „tühja“ aruteluga teemal – no mis siis teha, TEMA on professionaal või TEMA lihtsalt ei anna andmeid! 

 

TEMA kirjavahetust ei saa me kontrollida, Temale ometi ei saa ju teha mingit läbiotsimist, Temale ometi ei saa teha täiendavat kirjavahetuse jne. kontrolli. Ka H. Simm oli professionaal ja suutis niimoodi 20 aastat kõiki lollitada, enne kui juba NATO-st  hakkasid asjad lekkima, aga siis olid need „professionaalid“ juba sunnitud „liigutama“!

 

Kui aga julged Õigena sellest peavoolust kõrvale ujuda ja paned ametisse presidendi keda Õiged ei taha või organiseerid valitsuse, mis Õigetele ei meeldi siis juhtub igaühega nii nagu juhtus Villu või Mailisega!  

Kõik Õigete kohta tulnud negatiivsed uudised, ilmuvad vaid lühikeseks ajaks ja siis kaovad aktuaalsete uudiste alt nagu Bermuda kolmnurgas! Ja ärge ütelge, et keegi midagi varjab! 

 

„Kersna skandaali jahmatav tahk: ministeerium ostis Eesti koolidele müügilt kõrvaldatud kiirteste“. Kersna palkas endale ihufotograafi!  

 

https://forte.delfi.ee/artikkel/120038468/kersna-skandaali-jahmatav-tahk-ministeerium-ostis-eesti-koolidele-muugilt-korvaldatud-kiirteste

 

…. nüüd on ilmnenud, et suure kiirustamise tagajärjel saadi oma teadmata asjaoludel väljavalitud ettevõttelt testid, mis olid tegelikult saanud külge märke „müügilt kõrvaldatud“.

 

Põhjus – Terviseamet ei tea, miks osteti müügilt kõrvaldatud teste? Ja kui palju neid üldse koolidele jaotati? Keegi ei tea ja ei pea ju teadma! 

 

Kuna asi lausa haises, siis alustas Riigiprokuratuur selle tehingu uurimiseks kriminaalmenetlust aga ei mingit riigiprokuratuurile tavapärast avalikku läbiotsimist, riigiprokuratuuri pressikonverentsi jne, kuigi peaks olema piisavalt suur AVALIK HUVI, riigihangete nõuete rikkumine ja avaliku usalduse kuritarvitamine, miljonites avaliku raha „kuskile“ panek!

 

 

No näeme kas ja kui kaugele sellega jõutakse. Kas samakaugele kui senini on jõutud seniste rahapesusüüdistustega seotud kriminaalasjadega, millest nüüd ei ole enam pikalt mitte midagi kuulda! 

 

Kalle Palling: https://epl.delfi.ee/artikkel/120033624/utle-talle-et-saagu-esmalt-see-kuradi-eelnou-riigikogust-labi-uberi-failid-avavad-suurfirma-eesti-lobi-telgitagused 

 

Kõik tema tuntud parteikaaslased „laulsid“ selles lobismis kaasa, osalesid Uberi tutvustusüritustel. Kui EKRE-st Martin Helme ütles otse välja, et Palling tegeleb riigi nimel vaid ühte firmat lobistades, siis sõimati Martin Helmet vaid madalaks poliitikuks! Nüüd kui Pallingu vägiteod avalikkusele ilmnesid, siis piirdutakse vaid lühikese „kaduva“ uudisega!

Kas rikutakse jälle vaid eetikat ? 

 

18.07.2022 on Lavly Pernilg oma FB postituses  https://www.facebook.com/poliitikLavlyPerling avalikult pahane,  et Tema endine partei Isamaa pani justiitsministriks hoopis isiku kellel pole L.Perlingu arvates piisavat autoriteeti! No tule taevas appi!

   

L.Perling just pääses ülikergelt oma ebaseaduslikust tegevusest:  https://www.err.ee/1191379/prokuratuuri-eetikanoukogu-perlingu-toetus-parempoolsetele-on-ebaeetiline

 

Tuvastati L. Perlingu seaduserikkumine, L. Perling seda otsust ei vaidlustanud ja Tema on Isamaa poolt ametisse nimetaud uue justiitsministri autoriteedi pärast mures! 

 

A.Parmas teemal: Kui M.Lauri arvates on A. Parmas professionaal, järelikult ei saa olla tema tegevuses mingit kahtlust ja seetõttu A.Parmasele toimingupiirangu sätted ei laiene? https://kuklase.ee/2021/10/08/kapo-vastus-riigi-peaprokurori-voimalikku-toimingupiirangu-rikkumist-meie-ei-vaata/?fbclid=IwAR1eV2ln-poAOWC7PPO4ARyUWDK-zXoOBPBsmM8Y7h25AtN4bOESJXX3fQI

T. Pern teemal: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94934291/suured-vead-ja-matsimine-kohus-taandas-riigiprokuror-taavi-perni-protsessilt?fbclid=IwAR3V3SbP2rGRC0mMFUwY-pMer8VnGih7g3ZZzXQ6kSDZ0J0056VQbtQP0vg

 

T.Perni puhul ütles kohus otse välja – mätsimine, suured vead, omade soosimine jne!

 

Autoriteeti aga mätsimise ja ebaseadusliku tegevusega ära ei võta, pigem antakse mätsimise ja ebaseadusliku tegevuse eest indulgente  –  AASTA prokuröri tiitel!    

 

No ja see kõik on Eestis vägagi arusaadav, sest ka Euroopa Liidu kõige kõrgem ametnik võib mistahes kahtluste olemasolul lubada endale indulgentiatJutt käib ju „ainult“  1,8 miljardist!

 

https://www.err.ee/1608644191/eurokomisjon-ei-leia-ules-von-der-leyeni-ja-pfizeri-juhi-kirjavahetust

 

Euroopa Komisjon pole suutnud üles leida president Ursula von der Leyeni ja USA ravimifirma Pfizer juhi Albert Bourla vahel jagatud tekstsõnumeid. 

 

Von der Leyen ja Albert Bourla vahetasid omavahel kuude kaupa sõnumeid ja selle eesmärk oli sõlmida leping 1,8 miljardi Pfizer/BioNTechi koroonavaktsiini ostmiseks, aga Komisjon väidab nüüd, et ei suuda selliseid sõnumeid leida. 

 

Taolist kõrgete ametnike „puutumatust“ mäletab meie põlvkond ühest varasemast suurest LIIDUST ja oleme teadlikud ka veel varasemast indulgentside maailmast! Tõeline klassika!

 

Indulgents on jätkuvalt olemas, aga see pole ka Euroopa Liidus mitte patu enese, vaid sellele järgneva karistuse olematuks muutmise vaimne side!