Menu

Lavly Perling lahkus prokuröriteenistusest ! Kas L.Perlingu sõna oli peaprokurörina töötades poliitikast vaba – ei ole usutav !

0 Comments

Prokuratuuri
klassika!

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=92531163

11.veebruar 2021 tuli uudis, et justiitsminister Maris Lauri
vabastas endise riigi peaprokuröri Lavly Perlingu tema enda soovil ametist.

“Nii on kõige lihtsam
teha oma järgmisi samme ja nii on minu sõna vaba,” põhjendas Perling
lahkumisotsust. Ta kinnitas, et järgmiste sammude all peab silmas poliitikat.
“Jah, räägime ikkagi poliitikast, aga millest täpsemalt, seda näitab aeg,”
kõneles endine peaprokurör.

Tõepoolest, meelekindel otsus ! Kui keegi prokuröridest oleks
selle sooduspensioni ära teeninud siis kindlasti oleks selleks olnud L.Perling!   

 

Me kõik tahame teha järgnevaid samme aga mis saab nendest „eelnevatest sammudest“ ?

 

Mäletatavasti tuli mullu novembris uudis, et L.Perling on samal ajal tegelikkuses Isamaa liikmeühenduse Parempoolsed toetajaliige. Prokuratuuri eetikanõukogu tegi selle L.Perlingu poolse nn. huvide konfliktis tegutsemise ja sisuliselt ka toimingupiirangu rikkumise osas selgelt tauniva otsuse, sest L.Perlingu tegevus seadis või võis seada prokuratuuri sõltumatuse kahtluse alla, kuid muud sellele esialgu ei järgnenud ? Eelmine justiitsminister Raivo Aeg püüdis olukorda päästa ja otsustas Perlingu teenistussuhte 20. septembrini 2021. aastal peatada, selleks, et vähemalt pensioniõiguslik staaž säiliks aga see käskkiri muutus nüüd Perlingu lahkumisega kehtetuks.

 

Kas uue justiitsministri M.Lauri otsustus tulenes vaid L.Perlingu omal soovil lahkumise soovist ja kas see muudab olematuks selle eetikanõukogu otsuse ja kahtluse, L.Perlingu poolt huvide konfliktis tegutsemise osas ?  

Kui prokuratuur ise kogu aeg rõhutab, et ametnike tegevus ei tohi isegi näida erapooletust eirav ja kahtluste esinemisel tuleb seda kontrollida ning õigust mõistab vaid kohus siis kuidas see kahtlus sinna kohtusse üldse saaks jõuda kui peaprokurör seda sinna ei saada ja kohus ka ise ei saa seda kuskilt otsida ? Ilmekas näide, et tipp-prokuröride puhul see ei kehti, sest prokuratuur lihtsalt ei luba Eestis sellelaadseid kahtlusi mitte kellelgi kontrollida!

 

Lavly Perlingu seotus ja jätkuv seotus õiguskaitseorganitega on samuti ilmne!  Tema minevikust on
teada, et tema endine abikaasa oli pikaaegne KAPO peadirektor ja hilisem peaprokurör Jüri Pihl ! Tema praegune abikaasa on KAPO pikaaegne, kõrge ametnik Martin Perling.  Eelnev justiitsminister ja
L.Perlingu tegevuse suhtes nn. peatamise teinud Raivo Aeg oli samuti endine KAPO peadirektor !  Raivo Aeg on IRL-i

liige ja samas asus IRL-i n-ö toetajaliikmeks ka Lavly Perling ning tänaste

kinnituste kohaselt kavatsebki ta nüüd poliitikasse siirduda ning kogu see

kahtlus millel viitas eetikanõukogu on nüüd – ainult paar kuud hiljem juba
tänane tegelikkus! Tänane peaprokurör A. Parmas on olnud varasemalt pikka aega
IRL-i liige.

 

Ei ole ja ei näi usutav, et erakondlik kuuluvus tekkis Lavly Perlingul ja ka neil teistel isikutel peale nende ametiaja lõppu!  Antud juhul ( ka eetikanõukogu otsust arvestades) on ilmne probleem L.Perlingu varasemas tegevuse erapooletuses ja huvide konfliktis tegutsemise osas eksisteerib põhjendatud kahtluse olemasolu aga pole mitte kedagi, kes saaks ja julgeks sellel teemal sõna võtta ja neid kahtlusi kontrollida!  

 

No ei saaks Eestis olla võimalik et taolisi ex-peaprokurör L.Perlingu huvide konfliktis tegutsemise kahtlusi saab kontrollida vaid prokuratuur ja mitte keegi teine !  

JAGA POSTITUST

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga