Menu

Riigikohtu ja Euroopa Kohtu otsuse mõju senisele prokuratuuri tegevusele sideandmete kogumisel

0 Comments

Endine EIK kohtunik Uno Lõhmus kirjutas : “Eesti kehtestas ja säilitas kõige lõdvema isikuandmete kaitse režiimi! Kogutakse ja säilitatakse vahet tegemata kõigi sidevahendite kasutajate liiklus- ja asukohaandmeid ning need on kättesaadavad suurele hulgale ametiisikutele mitte üksnes kuritegude uurimise eesmärgil, vaid ka muude ülesannete täitmiseks. Ilmselt lootsid nii riigikogu kui ka õiguskaitseasutused, et meie seadused võivad küll olla vastuolus EL-i õigusega, kuid tegutseme vaikselt endisel moel edasi.”

Loe lähemalt: https://www.err.ee/1608257637/veelkord-riigikohtu-sideandmete-otsusest-ja-selle-kasitlusest-meedias
Samal teemal on sõna võtnud ka paljud teised juristid, näitena : https://ekspress.delfi.ee/artikkel/93802097/intervjuu-advokaat-silver-reinsaar-sideandmete-kohtuotsusest-kuritegevusevastasest-voitlusest-on-olulisemaidki-vaartusi


“Õiguskaitseasutused peaksid tänaseks päevaks muretsema selle pärast, kuidas inimestele (kõigile meile!) korvata meie privaatsusõiguse aastatepikkune süstemaatiline rikkumine. Sellest tuleks alustada. Jään ootama, kuidas kavatseb riik inimeste privaatsusõiguse rikkumist asuda kompenseerima.


Kuritegude uurimiseks saab kasutada ka kõiki teisi meetodeid. Politsei ja prokuratuur on selleks oluliselt võimekamad kui nad välja näitavad. Peavadki olema, sest metoodika peab jääma saladuseks. Liiklus- ja asukohaandmete kasutamine on muutunud nn mugavustõendiks, mida on lihtne ja kiire saada.”

 

 

JAGA POSTITUST

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga